Keep up to date with 2018 FIFA World Cup Russia™ TV schedule and matches fixtures. Check out Scores and video highlights. You’re just one click away.

 Local   GMT 

Thursday 14 June 2018

GROUP A

RUSSIA

15:00

SAUDI ARABIA

 

    

Friday 15 June 2018

GROUP A

EGYPT

12:00

URUGUAY

 

GROUP B

MOROCCO

15:00

IR IRAN

   

GROUP B

PORTUGAL

18:00

SPAIN

 

Saturday 16 June 2018

GROUP C

FRANCE

10:00

AUSTRALIA

 

GROUP D

ARGENTINA

13:00

ICELAND

 

GROUP C

PERU

16:00

DENMARK

 

GROUP D

CROATIA

19:00

NIGERIA

 

Sunday 17 June 2018

GROUP E

COSTA RICA

12:00

SERBIA

 

GROUP F

GERMANY

15:00

MEXICO

 

GROUP E

BRAZIL

18:00

SWITZERLAND

 

Monday 18 June 2018

GROUP F

SWEDEN

12:00

KOREA REPUBLIC

 

GROUP G

BELGIUM

15:00

PANAMA

 

GROUP G

TUNISIA

18:00

ENGLAND

 

Tuesday 19 June 2018

GROUP H

COLOMBIA

12:00

JAPAN

 

GROUP H

POLAND

15:00

SENEGAL

 

GROUP A

RUSSIA

18:00

EGYPT

 

Wednesday 20 June 2018

GROUP B

PORTUGAL

12:00

MOROCCO

 

GROUP A

URUGUAY

15:00

SAUDI ARABIA

 

GROUP B

IR IRAN

18:00

SPAIN

 

Thursday 21 June 2018

GROUP C

DENMARK

12:00

AUSTRALIA

 

GROUP C

FRANCE

15:00

PERU

 

GROUP D

ARGENTINA

18:00

CROATIA

 

Friday 22 June 2018

GROUP E

BRAZIL

12:00

COSTA RICA

 

GROUP D

NIGERIA

15:00

ICELAND

 

GROUP E

SERBIA

18:00

SWITZERLAND

 


Saturday 23 June 2018

GROUP G

BELGIUM

12:00

TUNISIA

 

GROUP F

KOREA REPUBLIC

15:00

MEXICO

 

GROUP F

GERMANY

18:00

SWEDEN

 


Sunday 24 June 2018

GROUP G

ENGLAND

12:00

PANAMA

 

GROUP H

JAPAN

15:00

SENEGAL

 

GROUP H

POLAND

18:00

COLOMBIA

 


Monday 25 June 2018

GROUP A

URUGUAY

14:00

RUSSIA

 

GROUP A

SAUDI ARABIA

14:00

EGYPT

GROUP B

IR IRAN

18:00

PORTUGAL

GROUP B

SPAIN

18:00

MOROCCO

 

 

Tuesday 26 June 2018

GROUP C

DENMARK

14:00

FRANCE

 

GROUP C

AUSTRALIA

14:00

PERU

GROUP D

NIGERIA

18:00

ARGENTINA

 

GROUP D

ICELAND

18:00

CROATIA

 

Wednesday 27 June 2018

GROUP F

MEXICO

14:00

SWEDEN

GROUP F

KOREA REPUBLIC

14:00

GERMANY

 

GROUP E

SERBIA

18:00

BRAZIL

 

GROUP E

SWITZERLAND     

18:00

COSTA RICA

 

Thursday 28 June 2018

GROUP H

JAPAN

14:00

POLAND

 

GROUP H

SENEGAL

14:00

COLOMBIA

GROUP G

PANAMA

18:00

TUNISIA

GROUP G

ENGLAND

18:00

BELGIUM

 

 

 

Round of 16

 

Saturday 30 June 2018

Match 49

 

Group A Winner

18:00

Group B Runner up

   

Match 50

 

Group C Winner

14:00

Group D Runner up

   

 

Sunday 01 July 2018

Match 51

 

Group B Winner

14:00

Group A Runner up

   

Match 52

 

Group D Winner

18:00

Group C Runner up

   

 

Monday 02 July 2018

Match 53

 

Group E Winner

14:00

Group F Runner up

   

Match 54

 

Group G Winner

18:00

Group H Runner up

   

 

Tuesday 03 July 2018

Match 55

 

Group F Winner

14:00

Group E Runner up

 

Match 56

 

Group H Winner

18:00

Group G Runner up

 

 

Quarter Finals

 

Friday 06 July 2018

Match 57

 

Match 49 Winner

14:00

Match 50 Winner

   

Match 58

 

Match 53 Winner

18:00

Match 54 Winner

   

 

Saturday 07 July 2018

Match 59

 

Match 51 Winner

18:00

Match 52 Winner

   

Match 60

 

Match 55 Winner

14:00

Match 56 Winner

   

 

Semi Finals

 

Tuesday 10 July 2018

Match 61

 

Match 57 Winner

18:00

Match 58 Winner

 

 

Wednesday 11 July 2018

Match 62

 

Match 59 Winner

18:00

Match 60 Winner

 

 

PLAY-OFF FOR THIRD PLACE

Saturday 14 July 2018

Play-off for 3rd Place

 

Match 61 Loser

14:00

Match 62 Loser

 

 

Final

Sunday 15 July 2018

Final

 

Match 61 Winner

15:00

Match 62 Winner

 

Thursday 14 June 2018

GROUP A

15:00

RUSSIA

SAUDI ARABIA

Friday 15 June 2018

GROUP A

12:00

EGYPT

URUGUAY

GROUP B

15:00

MOROCCO

IR IRAN

GROUP B

18:00

PORTUGAL

SPAIN

Saturday 16 June 2018

GROUP C

10:00

FRANCE

AUSTRALIA

GROUP D

13:00

ARGENTINA

ICELAND

GROUP C

16:00

PERU

DENMARK

GROUP D

19:00

CROATIA

NIGERIA

Sunday 17 June 2018

GROUP E

12:00

COSTA RICA

SERBIA

GROUP F

15:00

GERMANY

MEXICO

GROUP E

18:00

BRAZIL

SWITZERLAND

Monday 18 June 2018

GROUP F

12:00

SWEDEN

KOREA REPUBLIC

GROUP G

15:00

BELGIUM

PANAMA

GROUP G

18:00

TUNISIA

ENGLAND

Tuesday 19 June 2018

GROUP H

12:00

COLOMBIA

JAPAN

GROUP H

15:00

POLAND

SENEGAL

GROUP A

18:00

RUSSIA

EGYPT

Wednesday 20 June 2018

GROUP B

12:00

PORTUGAL

MOROCCO

GROUP A

15:00

URUGUAY

SAUDI ARABIA

GROUP B

18:00

IR IRAN

SPAIN

Thursday 21 June 2018

GROUP C

12:00

DENMARK

AUSTRALIA

GROUP C

15:00

FRANCE

PERU

GROUP D

18:00

ARGENTINA

CROATIA

Friday 22 June 2018

GROUP E

12:00

BRAZIL

COSTA RICA

GROUP D

15:00

NIGERIA

ICELAND

GROUP E

18:00

SERBIA

SWITZERLAND


Saturday 23 June 2018

GROUP G

12:00

BELGIUM

TUNISIA

GROUP F

15:00

KOREA REPUBLIC

MEXICO

GROUP F

18:00

GERMANY

SWEDEN


Sunday 24 June 2018

GROUP G

12:00

ENGLAND

PANAMA

GROUP H

15:00

JAPAN

SENEGAL

GROUP H

18:00

POLAND

COLOMBIA


Monday 25 June 2018

GROUP A

14:00

URUGUAY

RUSSIA

GROUP A

14:00

SAUDI ARABIA

 

EGYPT

GROUP B

18:00

IR IRAN

 

PORTUGAL

GROUP B

18:00

SPAIN

MOROCCO

 

Tuesday 26 June 2018

GROUP C

14:00

DENMARK

FRANCE

GROUP C

14:00

AUSTRALIA

 

PERU

GROUP D

18:00

NIGERIA

ARGENTINA

GROUP D

18:00

ICELAND

 

CROATIA

 

Wednesday 27 June 2018

GROUP F

14:00

MEXICO

 

SWEDEN

GROUP F

14:00

KOREA REPUBLIC

GERMANY

GROUP E

18:00

SERBIA

BRAZIL

GROUP E

18:00

SWITZERLAND     

 

COSTA RICA

 

Thursday 28 June 2018

GROUP H

14:00

JAPAN

POLAND

GROUP H

14:00

SENEGAL

 

COLOMBIA

GROUP G

18:00

PANAMA

 

TUNISIA

GROUP G

18:00

ENGLAND

BELGIUM

 

Round of 16

 

Saturday 30 June 2018

Match 49

 

18:00

 

Group A Winner

Group B Runner up

Match 50

 

14:00

 

Group C Winner

Group D Runner up

 

Sunday 01 July 2018

Match 51

 

14:00

 

Group B Winner

Group A Runner up

Match 52

 

18:00

 

Group D Winner

Group C Runner up

 

Monday 02 July 2018

Match 53

 

14:00

 

Group E Winner

Group F Runner up

Match 54

 

18:00

 

Group G Winner

Group H Runner up

 

Tuesday 03 July 2018

Match 55

 

14:00

 

Group F Winner

 

Group E Runner up

Match 56

 

18:00

 

Group H Winner

 

Group G Runner up

 

Quarter Finals

 

Friday 06 July 2018

Match 57

 

14:00

 

Match 49 Winner

Match 50 Winner

Match 58

 

18:00

 

Match 53 Winner

Match 54 Winner

 

Saturday 07 July 2018

Match 59

 

18:00

 

Match 51 Winner

Match 52 Winner

Match 60

 

14:00

 

Match 55 Winner

Match 56 Winner

 

Semi Finals

 

Tuesday 10 July 2018

Match 61

 

18:00

 

Match 57 Winner

 

Match 58 Winner

 

Wednesday 11 July 2018

Match 62

 

18:00

 

Match 59 Winner

 

Match 60 Winner

PLAY-OFF FOR THIRD PLACE

Saturday 14 July 2018

Play-off for 3rd Place

 

14:00

 

Match 61 Loser

 

Match 62 Loser

 

Final

Sunday 15 July 2018

Final

 

15:00

 

Match 61 Winner

 

Match 62 Winner