test

Scores, highlights and matches schedule, keep up to date with the latest from 2018 FIFA World Cup Russia™. You’re just one click away.

 LOCAL TIME   GMT TIME 

Thursday 14 June 2018

GROUP A

RUSSIA

18:00

SAUDI ARABIA

    

Friday 15 June 2018

GROUP A

EGYPT

15:00

URUGUAY

  

GROUP B

MOROCCO

18:00

IR IRAN

 

GROUP B

PORTUGAL

   21:00   

SPAIN

 

Saturday 16 June 2018

GROUP C

FRANCE

 13:00

AUSTRALIA

GROUP D

ARGENTINA

 16:00

ICELAND

GROUP C

PERU

19:00

DENMARK

GROUP D

CROATIA

   22:00   

NIGERIA

 

Sunday 17 June 2018

GROUP E

COSTA RICA

   15:00   

SERBIA

GROUP F

GERMANY

18:00

MEXICO

GROUP E

BRAZIL

 21:00

SWITZERLAND

 

Monday 18 June 2018

GROUP F

SWEDEN

   15:00   

KOREA REPUBLIC

GROUP G

BELGIUM

18:00

PANAMA

GROUP G

TUNISIA

21:00

ENGLAND

 

Tuesday 19 June 2018

GROUP H

COLOMBIA

   15:00   

JAPAN

GROUP H

POLAND

18:00

SENEGAL

GROUP A

RUSSIA

21:00

EGYPT

 

Wednesday 20 June 2018

GROUP B

PORTUGAL

   15:00   

Morocco.png

GROUP A

URUGUAY

18:00

SAUDI ARABIA

GROUP B

IR IRAN

21:00

SPAIN

 

Thursday 21 June 2018

GROUP C

DENMARK

15:00

AUSTRALIA

GROUP C

FRANCE

18:00

PERU

GROUP D

ARGENTINA

   21:00   

CROATIA

 

Friday 22 June 2018

GROUP E

BRAZIL

15:00

COSTA RICA

GROUP D

NIGERIA

18:00

ICELAND

GROUP E

SERBIA

   21:00   

SWITZERLAND

 


Saturday 23 June 2018

GROUP G

BELGIUM

15:00

TUNISIA

GROUP F

KOREA REPUBLIC

18:00

MEXICO

GROUP F

GERMANY

   21:00   

SWEDEN

 


Sunday 24 June 2018

GROUP G

ENGLAND

15:00

PANAMA

GROUP H

JAPAN

18:00

SENEGAL

GROUP H

POLAND

   21:00   

COLOMBIA

 


Monday 25 June 2018

GROUP A

URUGUAY

 17:00

RUSSIA

GROUP A

SAUDI ARABIA

 17:00

EGYPT

GROUP B

IR IRAN

21:00

PORTUGAL

GROUP B

SPAIN

   21:00   

MOROCCO

 

Tuesday 26 June 2018

GROUP C

DENMARK

 17:00

FRANCE

GROUP C

AUSTRALIA

 17:00

PERU

GROUP D

NIGERIA

21:00

ARGENTINA

GROUP D

ICELAND

   21:00   

CROATIA

 

Wednesday 27 June 2018

GROUP F

MEXICO

 17:00

SWEDEN

GROUP F

KOREA REPUBLIC

 17:00

GERMANY

GROUP E

SERBIA

21:00

BRAZIL

GROUP E

SWITZERLAND     

21:00   

COSTA RICA

 

Thursday 28 June 2018

GROUP H

JAPAN

 17:00

POLAND

GROUP H

SENEGAL

 17:00

COLOMBIA

GROUP G

PANAMA

21:00

TUNISIA

GROUP G

ENGLAND

   21:00   

BELGIUM

 

 

Round of 16

 

Saturday 30 June 2018

Match 49

 

Group A Winner

 21:00

Group B Runner up

 

Match 50

 

Group C Winner

 17:00

Group D Runner up

 

 

Sunday 01 July 2018

Match 51

 

Group B Winner

 17:00

Group A Runner up

 

Match 52

 

Group D Winner

 21:00

Group C Runner up

 

 

Monday 02 July 2018

Match 53

 

Group E Winner

 17:00

Group F Runner up

 

Match 54

 

Group G Winner

 21:00

Group H Runner up

 

 

Tuesday 03 July 2018

Match 55

 

Group F Winner

 17:00

Group E Runner up

 

Match 56

 

Group H Winner

 21:00

Group G Runner up

 

 

Quarter Finals

 

Friday 06 July 2018

Match 57

 

Match 49 Winner

 17:00

Match 50 Winner

 

Match 58

 

Match 53 Winner

 21:00

Match 54 Winner

 

 

Saturday 07 July 2018

Match 59

 

Match 51 Winner

 21:00

Match 52 Winner

 

Match 60

 

Match 55 Winner

 17:00

Match 56 Winner

 

 

Semi Finals

 

Tuesday 10 July 2018

Match 61

 

Match 57 Winner

 21:00

Match 58 Winner

 

 

Wednesday 11 July 2018

Match 62

 

Match 59 Winner

 21:00

Match 60 Winner

 

 

PLAY-OFF FOR THIRD PLACE

Saturday 14 July 2018

Play-off for 3rd Place

 

Match 61 Loser

 17:00

Match 62 Loser

 

 

Final

Sunday 15 July 2018

Final

 

Match 61 Winner

 18:00

Match 62 Winner

 

Thursday 14 June 2018

GROUP A

18:00 Mecca time

RUSSIA

SAUDI ARABIA

Friday 15 June 2018

GROUP A

15:00

EGYPT

  

URUGUAY

GROUP B

18:00

MOROCCO

IR IRAN

GROUP B

   21:00   

PORTUGAL

SPAIN

Saturday 16 June 2018

GROUP C

 13:00

FRANCE

AUSTRALIA

GROUP D

 16:00

ARGENTINA

ICELAND

GROUP C

19:00

PERU

DENMARK

GROUP D

   22:00   

CROATIA

NIGERIA

Sunday 17 June 2018

GROUP E

   15:00   

COSTA RICA

SERBIA

GROUP F

18:00

GERMANY

MEXICO

GROUP E

 21:00

BRAZIL

SWITZERLAND

 

Monday 18 June 2018

GROUP F

   15:00   

SWEDEN

KOREA REPUBLIC

GROUP G

18:00

BELGIUM

PANAMA

GROUP G

21:00

TUNISIA

ENGLAND

Tuesday 19 June 2018

GROUP H

   15:00   

COLOMBIA

JAPAN

GROUP H

18:00

POLAND

SENEGAL

GROUP A

21:00

RUSSIA

EGYPT

Wednesday 20 June 2018

GROUP B

   15:00   

PORTUGAL

MOROCCO

GROUP A

18:00

URUGUAY

SAUDI ARABIA

GROUP B

21:00

IR IRAN

SPAIN

Thursday 21 June 2018

GROUP C

15:00

DENMARK

AUSTRALIA

GROUP C

18:00

FRANCE

PERU

GROUP D

   21:00   

ARGENTINA

CROATIA

Friday 22 June 2018

GROUP E

15:00

BRAZIL

COSTA RICA

GROUP D

18:00

NIGERIA

ICELAND

GROUP E

   21:00   

SERBIA

SWITZERLAND


Saturday 23 June 2018

GROUP G

15:00

BELGIUM

TUNISIA

GROUP F

18:00

KOREA REPUBLIC

MEXICO

GROUP F

   21:00   

GERMANY

SWEDEN


Sunday 24 June 2018

GROUP G

15:00

ENGLAND

PANAMA

GROUP H

18:00

JAPAN

SENEGAL

GROUP H

   21:00   

POLAND

COLOMBIA

Monday 25 June 2018

GROUP A

 17:00

URUGUAY

RUSSIA

GROUP A

 17:00

SAUDI ARABIA

EGYPT

GROUP B

21:00

IR IRAN

PORTUGAL

GROUP B

   21:00   

SPAIN

MOROCCO

 

Tuesday 26 June 2018

GROUP C

 17:00

DENMARK

FRANCE

GROUP C

 17:00

AUSTRALIA

PERU

GROUP D

21:00

NIGERIA

ARGENTINA

GROUP D

   21:00   

ICELAND

CROATIA

 

Wednesday 27 June 2018

GROUP F

 17:00

MEXICO

SWEDEN

GROUP F

 17:00

KOREA REPUBLIC

GERMANY

GROUP E

21:00

SERBIA

BRAZIL

GROUP E

21:00   

SWITZERLAND     

COSTA RICA

 

Thursday 28 June 2018

GROUP H

 17:00

JAPAN

POLAND

GROUP H

 17:00

SENEGAL

COLOMBIA

GROUP G

21:00

PANAMA

TUNISIA

GROUP G

   21:00   

ENGLAND

BELGIUM

 

Round of 16

 

Saturday 30 June 2018

Match 49

Group A Winner

 21:00

Group B Runner up

Match 50

Group C Winner

 17:00

Group D Runner up

 

Sunday 01 July 2018

Match 51

Group B Winner

 17:00

Group A Runner up

Match 52

Group D Winner

 21:00

Group C Runner up

 

Monday 02 July 2018

Match 53

Group E Winner

 17:00

Group F Runner up

Match 54

Group G Winner

 21:00

Group H Runner up

 

Tuesday 03 July 2018

Match 55

Group F Winner

 17:00

Group E Runner up

Match 56

Group H Winner

 21:00

Group G Runner up

 

Quarter Finals

 

Friday 06 July 2018

Match 57

Match 49 Winner

 17:00

Match 50 Winner

Match 58

Match 53 Winner

 21:00

Match 54 Winner

 

Saturday 07 July 2018

Match 59

Match 51 Winner

 21:00

Match 52 Winner

Match 60

Match 55 Winner

 17:00

Match 56 Winner

 

Semi Finals

 

Tuesday 10 July 2018

Match 61

Match 57 Winner

 21:00

Match 58 Winner

 

Wednesday 11 July 2018

Match 62

Match 59 Winner

 21:00

Match 60 Winner

PLAY-OFF FOR THIRD PLACE

Saturday 14 July 2018

Play-off for 3rd Place

Match 61 Loser

 17:00

Match 62 Loser

 

Final

Sunday 15 July 2018

Final

Match 61 Winner

 18:00

Match 62 Winner